Podział druku

Podział druku Warto wiedzieć, iż istnieje kilka podziałów druku, dzięki którym można zakwalifikować go do kilku kategorii. Po pierwsze przy podziale druku można uwzględnić rodzaj podłoża, na którym on powstaje, wówczas wyróżnia się albo druk arkuszowy albo zwojowy. Można to sobie bardzo łatwo wyobrazić, bowiem druk arkuszowy przebiega bardzo podobnie do drukowania w domowej drukarce. Z kolei druk zwojowy polega na wykorzystaniu rolki i jest obecnie znacznie rzadziej stosowany. Zgodnie z innym podziałem druk można podzielić na jedno i dwustronny, jednak wydaje mi się, że tego podziału nie trzeba zbyt szczegółowo omawiać. Warto z kolei wspomnieć o podziale druku ze względu na sposób, w jaki przenoszony jest obraz. Wówczas można mówić o druku bezpośrednim, czyli takim w którym gotowa matryca odbija druk bezpośrednio na papierze czy też innym materiale. Z kolei druk pośredni polega na tym, iż najpierw forma przenoszona jest na jakiś element pośredniczący, którym może być na przykład guma i dopiero później odciskana jest na podłożu do drukowania.

Tagi: , , , , ,

Wielkie imprezy

Wielkie imprezy Nie da się ukryć, iż najskuteczniej reklamuje się produkty w miejscach dostępnych dla szerokiej gamy osób. Z tego też względu dość popularnymi powierzchniami reklamowymi są barierki dookoła stadionów czy aren. Dzięki temu naszą reklamę zobaczą nie tylko zgromadzeni na widowni kibice, ale również, a może przede wszystkim reklama ta dotrze do milionów widzów zgromadzonych przed telewizorem. Takie reklamy dają największy skutek zwłaszcza w czasie ogólnoświatowych igrzysk, bowiem wówczas nasza reklama chcąc, nie chcąc emitowana będzie w różnych zakątkach świata. Warto jednak zwrócić uwagę, iż o takie reklamy mogą pokusić się jedynie wielomilionowe firmy, bowiem mniejsze kampanie nie mają raczej szans na zdobycie takiego miejsca reklamowe. Nie da się jednak ukryć, iż produkty, których reklamy zawisnął na takich powierzchniach reklamowych z pewnością staną się bardzo popularne. Poza tym sponsorzy wielkich imprez mogą liczyć na przykład na dodatkowe powierzchnie reklamowe na koszulkach zawodników czy też rozdawanych dookoła flagach czy też innych upominkach.

Tagi: , , , , , ,

Zakup powierzchni reklamowych

Zakup powierzchni reklamowych Zakup powierzchni reklamowej to w dzisiejszych czasach sprawa dość prosta, bowiem zewsząd otaczają nas różnego rodzaju reklamy. Kiedy jednak chcemy wykupić taką powierzchnię musimy dobrze zastanowić się jakie miejsce wybrać. Ważne jest bowiem, by naszą reklamę mogło obejrzeć jak najwięcej potencjalnych klientów. Jeśli zatem celujemy głównie w odbiór masowy nasza reklama powinna znaleźć się w miejscach ogólnodostępnych, z pewnością zwrócą na nią uwagę kierowcy, jadący zatłoczoną ulicą czy też osoby, stojące w korku. Dość dobrym pomysłem jest również umieszczanie reklam na samochodach, bowiem kolorowe elementy bardzo łatwo zwracają uwagę przechodniów. Poza tym warto pamiętać o tym, że na przystankach autobusowych czy tramwajowych codziennie stoi i czeka na swój transport bardzo wiele osób, dlatego większość z nich ma czas na to, by zwrócić uwagę na wiszące tam reklamy. Warto również pomyśleć o nieszablonowych miejscach takich jak podłoga czy dach, bowiem z pewnością zwrócą one uwagę przeciętnego obywatela. Na co dzień możemy spotkać reklamy niemal w każdym miejscu do którego zmierzamy, łatwo zatem zaobserwować, które z miejsc cieszą się wśród reklamodawców największą popularnością. W dużych miastach bardzo często można spotkać reklamy na przystankach autobusowych czy tramwajowych, bowiem są to miejsca, przez które regularnie przewijają się dość duże grupy ludzi. Warto pamiętać o tym, że takie reklamy mogą oglądać nie tylko osoby, korzystające z transportu publicznego, ale również mijający te przystanki kierowcy. Poza tym wydaje mi się, iż obecnie bardzo popularne są duże billboardy rozmieszone w różnych miejscach naszego państwa. Wiele takich powierzchni reklamowych można zauważyć wyglądając chociażby przez okno. Z wielkich plakatów uśmiechają się do nas ludzie, zachęcający nas do skorzystania z nowych ofert operatorów sieci komórkowych, pragnących sprzedać nam proszek do prania czy też pastę do zębów. Poza tym wiele reklam umieszczanych jest również na ścianach budynków czy też słupach.

Tagi: , , , , , ,

Techniki druku

Techniki druku Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, ile różnych rodzajów druku można zamówić w większości przeciętnych drukarni. Najbardziej popularny ostatnio jest druk cyfrowy, jednak jeśli przyjdzie nam ochota na wydrukowanie naszego projektu nieco bardziej oryginalnymi metodami z pewnością nie będzie z tym większych problemów. Dość tajemniczo może brzmieć możliwość drukowania bez użycia farby, powinniśmy jednak wiedzieć, że drukowanie za pomocą wyładowań iskrami czy też przy pomocy halogenku srebra nie jest wcale niemożliwe. Mamy również możliwość drukowania termicznego czy też diazoniowego. Powinniśmy pamiętać również o tym, że istnieje możliwość drukowania z tak zwaną formą, dzięki czemu możemy na przykład uzyskać druk wypukły czy wklęsły. Możliwe jest również skorzystanie z druku farbo przenikalnego, a w tym z sitodruku lub druku risograficznego. Owe nazwy mogą wydawać nam się nieco enigmatyczne, jednak z pewnością każdy drukarz będzie doskonale wiedział, co kryje się po tymi obcobrzmiącymi pojęciami. Drukarnie mają nam do zaoferowania naprawdę szeroką gamę różnorodnych usług, dlatego też przez zamówieniem konkretnego wydruku powinniśmy dokładnie przemyśleć wszystkie nasze opcje. Po pierwsze bardzo ważne jest to, jak duży będzie miał być format wydruku, jeśli chodzi o książki dość popularne są formaty A5 lub też nieco mniejsze, z kolei przy ulotkach różnorodność jest naprawdę duża, możemy zamówić różnego rodzaju ulotki, a także ulotki składane. Dokonując zamówienia możemy również wybrać grubość papieru oraz jego jakość. Oczywiście im lepszy papier, tym więcej przyjdzie nam za niego zapłacić, dlatego też powinniśmy zastanowić się, czego oczekujemy po naszym zamówieniu. Dobry papier z pewnością przyda się, jeśli chcemy rozłożyć nasze ulotki w firmie i zachęcić bezpośrednio klientów, jeśli jednak mamy zamiar zlecić rozdawanie ulotek na ulicy może okazać się, iż wydawanie na nie dużych pieniędzy będzie nieco niekorzystne, ponieważ większość osób i tak wyrzuca takie ulotki do pobliskiego kosza.

Tagi: , , , ,